با یک درمان ساده و امن مویرگهای نخ پا را با خیال راحت از بین ببرید

مویرگهای نخی ساق پا که به آن رگه های عنکبوتی نیز گفته می شود ، می توانند در سطح پوست ظاهر شوند. آنها می توانند به رنگ آبی ، بنفش یا قرمز به نظر برسند و خطوط نازکی هستند که کمی شبیه تار یا شاخه هستند. آنها معمولاً دردناک و مضر نیستند ، اما هنگامی که می خواهید پاهای خود را برهنه کنید ، به خصوص در ماه های تابستان ، آزار دهنده هستند و بر اعتماد به نفس شما تأثیر می گذارند. این رگهای نخی با واریس که بزرگتر و عمیق تر بوده و ممکن است به شکل توده ای یا پیچ خورده به نظر برسد و معمولاً به رنگ قرمز میباشد، فرق دارند. اگر رگ های ساق پا دارید که شما را آزار می دهد ، متخصصان پوست ما می توانند به سرعت و به طور موثر این بیماری را درمان کنند. همچنین ممکن است این مویرگ های نخی را در صورت داشته باشید که آنها نیز قابل درمان است.

رگهای نخی پا چیست؟

رگهای نخی ساق پا هنگامی ایجاد میشوند که دریچه ای در داخل ورید به طور صحیح کار نکند. وریدهای ما خون را به قلب می رسانند و برای جلوگیری ازبرگشت جریان خون به سمت عقب ، رگ ها یک دریچه یک طرفه دارند که با عبور خون از آن بسته می شوند. اگر دریچه آسیب دیده یا ضعیف شده باشد ، جریان خون در مسیر صحیح نمیتواند حرکت کند باعث ایجاد استخر کوچکی در داخل رگ می شود. این باعث می شود که ورید منشعب شود و مویرگ نخی  ایجاد شود.

چه عواملی باعث ایجاد مویرگهای نخی پا می شود؟

بسیاری از افرادی که ازاین ضایعه رنج می برند ، زمینه ژنتیکی آن را دارند. این وضعیت در زنان بیشتر از مردان دیده می شود. همچنین با افزایش سن ، دریچه ها ضعیف می شوند ، بنابراین احتمال بروز رگ های نخی پا بیشتر است. اضافه وزن نیز می تواند یک دلیل باشد ، زیرا فشار اضافی به پاها وارد می شود. بارداری همچنین می تواند به دلیل افزایش خون در بدن و همچنین وزن اضافی که روی پاها قرار دارد ، این ضایعات را ایجاد کند. همچنین اگر به مدت طولانی بنشینید یا بایستید ، قلب شما مجبور است بیشتر کار کند تا خون را در مسیر درست پمپاژ کند. هورمون ها همچنین می توانند اثری داشته باشند ، به عنوان مثال ، قرصهای جلوگیری از بارداری و همچنین یائسگی می تواند یک دلیل باشد ، زیرا استروژن می تواند دریچه های وریدی را ضعیف کند.

چگونه می توان مویرگ های پا را درمان کرد ؟

دو گزینه درمانی موثر برای مویرگهای نخی پا وجود دارد. یک روش درمانی محبوب استفاده از لیزر است. با استفاده از پالس های کوتاه نور لیزر ، رگهای ناخواسته از بین می روند. نور رگها را خیلی سریع گرم می کند و باعث می شود که آنها در خود فرو بریزند. به این فرآیند فوتوترمولیز گفته می شود. یک روش درمانی سنتی و اثبات شده ، اسکلروتراپی است. این شامل تزریق محلول در ورید است که منجر به آسیب میکروسکوپی به سلولها می شود که باعث بسته شدن ورید می شود و سپس از طریق سیستم ایمنی طبیعی بدن جذب می شود.

در کلینیک بهار خدمات مشاوره، بررسی و درمان مویرگهای پا را توسط پزشکان متخصص اساتید دانشگاه ارائه می دهیم. در طول مشاوره، متخصصان پوست ما در مورد درمان مناسب با شما صحبت می کنند و شما می توانید پس از مشاوره ، در صورت تمایل ، درمان را با ما انجام دهید.

امروز یک جلسه مشاوره رزرو کنید و سفر خود را به سمت اطمینان بیشتر و پوستی عاری از رگهای نمایان آغاز کنید.

کدام روش درمانی برای شما مناسب است؟

بسته به ماهیت رگهای پای شما ترکیبی از هر دو روش درمانی توصیه می شود. در مشاوره شما ، بهترین درمان برای شما مورد بحث و توافق قرار خواهد گرفت. لیزر درمانی برای رگهای ریزتربهتر است ، در حالی که اسکلروتراپی اغلب برای رگهای بزرگتر و همچنین برای افرادی که رنگ پوست آنها تیره است ودرمان لیزر برای آنها توصیه نمی شود، ، استفاده می شود.

روند درمان چیست و به چند جلسه جلسه احتیاج دارم؟

بسته به اندازه و تعداد رگها، این تفاوت خواهد داشت. ما اغلب دیده ایم که برخی از بیماران پس از یک درمان نتیجه می بینند ، در حالی که برخی  دیگربرای دیدن نتایج مطلوب به یک دوره سه جلسه نیاز دارند. درمان به فواصل 4 هفته انجام می شود ، بنابراین برنامه ریزی کنید که درمان حدود سه ماه طول بکشد.

سه گام ساده برای شروع سفر زیبایی خود بردارید

گام اول

برای معاینه و بحث در مورد درمان خود ، با یک پزشک متخصص پوست برای درمان مویرگهای نخی ساق پا اقدام به مشاوره کنید.  می توانید مستقیماً با ما تماس بگیرید یا از ما درخواست تماس کنید.

گام دوم

به کلینیک بهار مراجعه کنید و برای مشاوره حضوری با پزشک خود ملاقات کنید.  در طول این مشاوره ما:

 • مناسب بودن خودشما و منطقه مورد نظر برای درمان را ارزیابی می کنیم
 • روش مناسب، زمان بهبودی ، نتایج احتمالی و هزینه ها را توضیح خواهیم داد
 • سابقه پزشکی گذشته شما را مرور می کنیم
 • به هر سوالی درباره درمان پاسخ خواهیم داد

 بهترین روش برای از بین بردن خالتان با شما صحبت می کند.

 • روش برداشت خال، سیر بهبودی، نتایج احتمالی و هزینه ها را توضیح می دهد.
 • سابقه پزشکی گذشته شما را مرور می کند،
 • نوع وجنس خال و هر خطری که خالتان داشته باشد را با شما درمیان می گذارد،
 • روال آزمایش بافت شناسی را توضیح می دهد،
 • و به هر سوالی که درباره درمان دارید پاسخ می دهد.

گام سوم

درمان مویرگهای نخی ساق پای خود را در کلینیک آغاز کنید.  تمام درمان های ما در یک کلینیک با مجوز وزارت بهداشت انجام می شود.  ما همچنین برنامه درمان قبل و بعد را تجویز می کنیم که شامل طیف وسیعی از محصولات مراقبت از پوست درمنزل است.  با این کار شما بهترین نتیجه ممکن را خواهید گرفت.

کلینیک بهار دارای مجوز از وزارت بهداشت است و توسط کارشناسان آن نظارت میشود. به متخصصان ما اعتماد کنید ، ما سالانه روش های درمانی متعددی را انجام می دهیم تا مطمئن باشید در دستان ایمن هستید.

 

شما در دستان مطمئنی هستید

ما ایمنی شما را در قلب هر کاری قرارمی دهیم ، و به عنوان یک گروه پزشکی پیشرو ، ما تمامی اقدامات را انجام میدهیم تا اطمینان حاصل کنید که کلینیک ما در امن ترین محیط ممکن برای درمان میباشد. با رعایت تمام اصول ایمنی و اقدامات دقیق ، می توانید با اطمینان از ما دیدن کنید.  در این کلینیک با حضور پزشکانی با بیش از 25 سال تجربه و بیش از هزاران بیمار تحت درمان، شما به بهترین روش های درمان پوست و مراقبت از پوست دسترسی دارید. اگر می خواهید بهترین مشاوره و بهترین نتیجه را داشته باشید ، به مکان مناسبی آمده اید. یک وقت مشاوره ترتیب دهید.

 • به دلیل Covid-19 ، ما اقدامات بهداشتی و ایمنی بیشتری را برای حفاظت از بیماران خود در نظر گرفته ایم.

قیمت گذاری

 در صورت بحث در مورد گزینه های درمان ، مناسب بودن و نتایج مورد انتظار ، قیمت دقیق با مشاوره تأیید می شود.

عنوان خود را وارد کنید

توضیحات خود را وارد کنید
$ 39
99
ماهانه
 • لیست آیتم #1
 • لیست آیتم #2
 • لیست آیتم #3
محبوب

بله. ما از لیزرهای پیشرفته ای استفاده می کنیم که فقط رگهای ناخواسته را هدف قرار می دهند ، و پوست اطراف آن آسیب نمی بیند. اسکلروتراپی روشی ثابت شده است که از هشتاد سال پیش تاکنون مورد استفاده قرار گرفته است. این یک روش درمانی بسیار بی خطر و با عوارض بسیار اندک است که توسط پزشک انجام می شود.

ممکن است در حین درمان شما کمی احساس ناخوشایندی داشته باشید اما معمولا خیلی دردناک نیست.  هنگام لیزر درمانی شما شبیه برخورد یک نوار الاستیک روی پوست خود را حس میکنید. هنگام اسکلروتراپی ممکن است ورود سوزن بسیار ظریف به پوست را احساس کنید ، اما درد آن کم است. اگر نگران هستید ، ما می توانیم قبل از درمان یک کرم بی حس کننده نیز استفاده کنیم.

بیماران به دنبال یک تا سه جلسه درمانی ، کاهش قابل توجه رگهای ناخواسته را تا 75٪ گزارش می کنند.

نتایج دائمی هستند. با این حال ، اگر مستعد مویرگهای نخی پا هستید ، در صورت ظهور عروق جدید ، ممکن است به درمان های نگهداری گاه به گاه نیاز داشته باشید.

ممکن است کمی تورم یا کبودی مشاهده کنید اما این موقتی است و معمولاً ظرف چند روز کم رنگ می شود تا پوستی شفاف و سالم نمایان شود.

دو گزینه درمانی وجود دارد: 1- لیزر درمانی که با استفاده از پالس های کوتاه نور لیزر ، رگها را را به سرعت گرم می کند و باعث تخریب آنها می شود. 2- اسکلروتراپی تزریق محلول نمکی است که رگها را تخریب می کند. پزشک شما در مورد این گزینه ها بیشتر با شما صحبت خواهد کرد.

این امر به اندازه ناحیه و اینکه از لیزر یا اسکلروتراپی برای شما استفاده شود بستگی دارد.

بله ، برنامه درمان مویرگهای نخی به طور خاص توسط متخصصان ما طراحی شده و قبل از درمان ، باید از پوست خود با کرم آفتاب با فاکتور بالا محافظت کنید. همچنین باید قبل از درمان استفاده از برنزه کننده ها  را متوقف کنید. ما ضد آفتاب SPF 30 را توصیه می کنیم.

پس از درمان ، پزشک همه توصیه های مراقبت های بعدی را که شما نیاز دارید به شما می دهد. ما توصیه می کنیم از اسپریهای  آب معدنی استفاده کنید که فوراً باعث آرامش پوست تحریک شده می شود. شما همچنین میتوانید از ژل آلوئه ورا استفاده کنید که خاصیت آبرسانی ، تسکین دهنده و ترمیمی آن اثبات شده است. این ژل پوست را خنک می کند ، از رادیکال های آزاد محافظت می کند و بازسازی سلول های پوست سالم را تحریک می کند. ما همچنین ضد آفتاب SPF 30 را توصیه می کنیم زیرا ممکن است پوست درمان شده نسبت به آفتاب حساسیت بیشتری داشته باشد.

اطمینان حاصل کنید که پوست تحت درمان برنزه نشده است  و در شش هفته گذشته قبل از درمان ، در معرض آفتاب قرار نگرفته است.

 • محصولات حاوی ویتامین A نباید سه روز قبل از درمان استفاده شود.
 • به مدت سه روز پس از درمان از گرمای زیاد مانند سونا ، اتاق بخار یا فعالیت هوازی خودداری کنید.
 • بعد از درمان ناحیه درمان را در معرض آفتاب قرار ندهید و از ضد آفتاب با SPF 30 روزانه استفاده کنید.

· برای جلوگیری از اصطکاک روی پوست ، سه روز پس از درمان لباس گشاد بپوشید.

شما باید وزن مناسبی داشته باشید تا فشار روی پاها کاهش یابد ، تحرک داشته باشید و از نشستن یا ایستادن طولانی خودداری کنید و سعی کنید هر 30 دقیقه کمی راه بروید. اطمینان حاصل کنید که به طور منظم ورزش می کنید که گردش خون را بهبود می بخشد و در صورت امکان پاها را هنگام نشستن بالا قرار دهید. همچنین باید از پوشیدن لباس تنگ که می تواند جریان خون را محدود کند و استفاده بیش از حد از وان های آب گرم و سونا که باعث تورم رگها می شود خودداری کنید. پوشیدن جوراب های واریس به بهبود جریان خون و جلوگیری از ایجاد مویرگ های بیشتر کمک می کند.  

یکی از مشاوران کلینیک بهار با شما تماس می گیرند تا به سوالات شما پاسخ دهند.

دریافت وقت در بهار کلینیک

در اینجا در کلینیک بهار ما طیف وسیعی از درمان ها را برای کمک به شما در به دست آوردن پوست مورد نظر خود ارائه می دهیم.

از داروهای موضعی تا لایه برداری و انواع لیزر ، پزشکان و متخصص ما می توانند بهترین راه را برای شما انتخاب کنند.