آیا چشمان شما خسته به نظر می رسد؟

هنگام خنديدن ، تمركز كردن ، چشمک زدن يا اخم كردن و هر زمان دیگری که صورت را حرکت می دهید، عضلات منقبض می شوند. پس از سالها انقباضات مکرر ، همراه با عوامل محیطی و سبک زندگی – مانند قرار گرفتن در معرض آفتاب ، سیگار کشیدن یا آلودگی – خطوط ، چین و چروک ها ، سیاهی و پف در اطراف چشم شما ایجاد می شود و به نظر می رسد خسته هستید.

علت اصلی ایجاد خطوط و چین و چروک ها و رنگدانه ها مانند حلقه های سیاه ، کاهش میزان کلاژن و الاستین در پوست است. این پروتئین ها مسئول انعطاف پذیری و ضخامت پوست ما هستند ، اما با افزایش سن تولید آن کاهش می یابد.

درمان چشمهای خسته

متخصصان پوست ما می توانند طیف وسیعی از درمان ها را برای کمک به شما از یک رژیم مراقبت از پوست تخصصی گرفته تا درمان های جوان سازی قوی تر ، توصیه کنند.

امروز یک مشاوره رزرو کنید و سفر خود را به سمت پوستی روشن و جوان آغاز کنید!

علایم

حلقه های تیره

هلالی تیره و تقریباً کبود مانند در زیر هر چشم.

پف کردن

پوستی متورم و حاوی مایع در زیر و بالای ناحیه چشم.

خطوط و چروک های ظریف

پوست چروکیده روی پلک ها و زیر چشم ها

چینهای پنجه کلاغی

چین و چروک در کنار چشم ها ، به طرف شقیقه ها کشیده می شود.

آویزان شدن پوست

افتادگی پوست که ممکن است پلک را به سمت پایین بکشد و باعث خواب آلودگی چشم شود.

سرخی

پوست ملتهب در اطراف چشم ، یا رگهای خونی قابل رویت معروف به رگهای نمایان زیر پوستی یا رگ های عنکبوتی.

رگهای نمایان زیر پوستی

مویرگهای خونی قابل مشاهده ناشی از نازک شدن پوست و قرار گرفتن در معرض آفتاب.

پف دور چشم

پف ، به ویژه در ناحیه زیر چشم.

چشمهای گود رفته

پوست نازک یا آویزان اطراف چشم که باعث دیده شدن بیشتر حدقه می شود.

هر چه پیرتر می شویم ، پوست ، بافت و ماهیچه های اطراف چشم نازک می شوند و ممکن است شروع به افتادگی کنند ، در نتیجه کیسه هایی در زیر چشم ایجاد می شوند. این پف همچنین می تواند به دلیل تجمع مایعات باشد ، که می تواند ناشی از یک رژیم غذایی با نمک زیاد باشد ، یا اول صبح بعد از خواب دیده شود.

هر چه پیرتر می شویم ، پوست و بافت اطراف چشم نازکتر میشود و در نتیجه رگهای زیر پوست واضح تر میشوند. همچنین کند شدن گردش خون در این رگها و رسوب رنگدانه در زیر پوست هم به تیرگی اطراف چشم کمک میکند.  

چینهای پنجه کلاغی چین و چروک هایی است که با افزایش سن در اطراف چشم ظاهر می شود. روش های درمانی ضد پیری وجود دارد که می تواند اینها را به شدت کاهش دهد و همچنین کرم و سرمهای های ضد چروک موضعی می توانند به صاف شدن آنها کمک کنند.

نواحی شایع برای تزریقات ضد چروک شامل دور چشم ، پیشانی و بین ابرو برای هدف قرار دادن خطوط و چین و چروک است. با این حال ، به طور فزاینده ای از تزریق ها برای بالا بردن ابرو و گوشه های دهان و هدف قرار دادن ظاهر پوست پرتقالی چانه استفاده می شود.

 

بله ، استفاده از تزریقات ضد چروک مانند بوتاکس برای چین و چروک دور چشم بی خطر است. با این حال ، هرگز به یک پزشک فاقد صلاحیت و غیرقانونی برای انجام این روش درمانی اعتماد نکنید. در زیر سطح پوست شما شبکه پیچیده ای از اعصاب و عضلات قرار دارد ، بنابراین یک متخصص پوست با تجربه برای انجام تزریقات ضد پیری بهتر است.

درمان چشمهای خسته

محافظت از پوست در برابر آفتاب ، بهترین روش پیشگیری از پیری پوست از جمله چشم های خسته ، سیاهی چشم ، پف چشم و چینهای پنجه کلاغی است.

از یک عینک آفتابی و یک کلاه لبه دار بزرگ ، از یک محصول ضد آفتاب خوب استفاده کنید و چشم خود را از نور مستقیم خورشید محافظت کنید.

همچنین می توانید از محصولات مراقبت از پوست که برای کاهش چین و چروک و کاهش علائم پیری ساخته شده اند ، استفاده کنید.

داروهای تزریقی ضد چروک

از تزریقات موادی مانند بوتاکس می توان برای شل شدن عضلات صورت و کاهش چین و چروک های ناشی از حرکت مکرر صورت استفاده کرد. با تجویز صحیح توسط یک متخصص پوست با تجربه ، می توان از این داروها برای صاف و لطیف شدن پوست اطراف چشم و بازگرداندن ظاهری طبیعی و جوانی استفاده کرد.

پرکننده های پوستی

پرکننده های پوستی ، از جمله پرکننده های ناودان اشکی از طریق اضافه کردن حجم به پوست شل و چروکیده ، به ویژه برای ایجاد خطوط عمیق تر و چین و چروک در اطراف چشم موثر هستند. تقریباً نتایج فوری (از 48 ساعت پس از درمان)  ایجاد می شوندو تا 12 ماه دوام می آورند.

لایه برداری شیمیایی پوست

لایه برداری پوست ، لایه های فوقانی پوست مات و پیر را از بین می برد و چهره صاف تری را از خود به جای می گذارد ، و چین و چروک و خطوط اطراف چشم را کاهش می دهد. مواد مختلفی برلی لایه برداری شیمیایی پوست وجود دارند. یک متخصص پوست می تواند مناسب ترین لایه برداری را برای نوع پوست شما انتخاب کند.

یکی از مشاوران کلینیک بهار با شما تماس می گیرند تا به سوالات شما پاسخ دهند و ترتیب ملاقات ما با شما را بدهند.

آکنه در کلینیک بهار

ما سالانه تعداد زیادی بیمار مبتلا به آکنه را معالجه می کنیم و می دانیم که این وضعیت تا چه حد پریشانی ایجاد می کند.

پزشکان ما بیش از 20 سال تجربه در درمان آکنه دارند، بنابراین اگر احساس می کنید همه چیز را امتحان کرده اید، اما هنوز پوست مورد نظر واقعی خود را ندارید، با یکی از متخصصان ما مشورت کنید.